Fobia spoleczna, socjofobia, chorobliwa niesmialosc, zaburzenia lękowe, fobie, lek towarzyski, fobia socjalna, lek spoleczny, nerwica spoleczna, depresja, samotnosc, strach, wyobcowanie, kompleksy, osobowosc unikajaca, zaburzenia osobowosci, fobia forum, forum dyskusyjne Fobia społeczna
Fobia społeczna, socjofobia, chorobliwa nieśmiałość, zaburzenia lękowe, fobie, lęk towarzyski, fobia socjalna, lęk społeczny, nerwica społeczna, depresja, samotność, strach, wyobcowanie, kompleksy, osobowość unikająca, zaburzenia osobowości, fobia forum, forum fobia, fobia społeczna forum dyskusyjne

DownloadDownload SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy  Chat
 blogBlog   Mapa GoogleMapa Google FAQ FAQ RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
parogen
Autor Wiadomość
cosiedzieje 

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 18:51   parogen

fobia spoleczna dostalem parogen pomoze ? jakies opinie ?

damiano

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 20:00   

Jeśli się nie poddasz, będziesz brał regularnie to pomoże. Na poczatku mogą być skutki uboczne ale po jakimś czasie miną. Pierwsze efekty pojawią się po 3-4 tygodniach. Powodzenia

max000 

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011 23:14   

mi nie pomógł w 100% (co innego pomogło lepiej), ale podobno działa

cosiedzieje 

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011 15:16   

czemu nie pomógł , co pomogło ?

max000 

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 00:06   

anafranil + spamilan na mnie działa lepiej
... czemu nie pomógł - nie wiem - mam dziwny mózg? :lol:

samotniczek 

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 16:26   

Parogen (paroksetyna) to jeden z najlepszych leków na fobię społeczną i nie ma co się przejmować jak na początku np nie będziesz czół efektów działania, ponieważ u mnie zaczął on działać po około 6 tygodniach, a chciałem go odstawić już po miesiącu, ale lekarz powiedział powolutku, że on zaczyna działać dopiero po 3 do 6 tygodni, a jak po 6 tygodniach nie zadziala to dopiero zaczyna się myslec nad czyms innym. Dlatego bierz parogen tak jak ci lekarz powiedział, ponieważ on na 90 % ci pomoze bo jak juz mowilem to jeden z najlepszych leków o ile nie najlepszy.

cosiedzieje 

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 20:00   

oby oby :(

cosiedzieje 

Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 14:52   

rozumiem ze piwa na wieczor nie moge sobie wypic biorac rano parogen ?

max000 

Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 19:15   

bez powodu by nie pisali, żeby nie pić

samotniczek 

Wysłany: Sro 04 Maj, 2011 08:13   

Nie powinno się pić alkocholu przy takich lekach, ale lekarz mi powiedził, że nie powinno się nic stać jeżeli od czasu do czasu sobie jedno wypije np gdy sytuacja będzie tego wymagała np w towarzystwie. Ja jednak nie pije ponieważ po mieszance alkocholu z parogen pojawiaja sie czerwone plamy :P na ciele
- - -
ale zanim sobie lykniesz piwo to poczekaj z miesiąc zanim lek zacznie działać, bo w przeciwnym razie możesz opoznij jego działanie lub osłabić.

Mała27 

Wysłany: Pią 27 Maj, 2011 12:42   

Witam
od 8 dni biorę lek ParoGen - przez 5 dni po pół tabletki, a od 3 dni po całej. Wczoraj zaczęłam czuć się bardzo dziwnie. Poczułam niepokój, drżenie rąk, szybsze bicie serca, uderzenia gorąca, oraz zmęczenie i senność. Na zakupach czułam się nieswojo...jakbym zamknęła się w sobie i miała trochę odmienny stan świadomości. W nocy nie mogłam zasnąć, byłam niespokojna i miałam problem z oddychaniem do tego nudności. Dziś rano biorąc kolejną tabletkę bałam się...na razie czuję się dobrze i mam nadzieję, że wczorajszy stan nie wróci. Czy ktoś miał takie objawy, czy to normalne, i jak długo to może potrwać...a może będzie jeszcze gorzej?
O chyba znowu zaczynają się nudności...jak zacznę czuć się tak jak wczoraj to zostanę dziś w domu...mam wrażenie, że gdy tak się czuję to wszyscy dookoła widzą, że coś jest ze mną nie tak.

P.S
Co do picia alkoholu...lekarz, który przepisał mi ParoGen powiedział, że można pić...nawet wódkę.

Pozdrowienia dla wszystkich ;-)

nieves 

Wysłany: Pią 27 Maj, 2011 14:04   

Mała27, u mnie nudności zmniejszyły się po jakimś tygodniu, ale nie zniknęły zupełnie. Natomiast później zaczęłam cierpieć na bezsenność i drgawki. Czułam się na tyle źle, że przestałam brać ten lek po jakimś miesiącu. Ale tak jak wcześniej opisywali inni użytkownicy, na każdego lek działa inaczej.

cosiedzieje 

Wysłany: Pią 27 Maj, 2011 14:43   

mała dokladnie mam to samo co ty biore parogen od 1 maja te same objawy na poczatku samym bylo tragicznie teraz troche lepiej ale nadal nieciekawie :/

Mała27 

Wysłany: Pią 27 Maj, 2011 14:49   

Dziękuję za informację...mam nadzieję, że wytrwam. Pokładam duże nadzieje w tym leku. To była dla mnie trudna decyzja i duży krok w pracy nad sobą, a teraz mam wrażenie, że czuje się gorzej niż wcześniej :cry:

cleo 

Wysłany: Pią 27 Maj, 2011 15:05   

Ja też miałam cały zestaw różnych ciekawych objawów niepożądanych, niektóre pojawiły się po miesiącu czy nawet później.Psychiatra ostrzegała mnie,że praktycznie każdy ma na początku różne dolegliwości,ale to z czasem mija. Jestem na parogenie od 8miesięcy prawie i wszystko się praktycznie unormowało i z perspektywy czasu widzę,że warto było się przemęczyć przez ten początkowy okres,bo zmiany na plus są bardzo odczuwalne.Wytrwałości, niech moc będzie z Tobą :-)

Odpowiedz do tematu